PL EN DE

Slide background

Magnes polimerowy

Magnes polimerowy

Magnes polimerowy

sliding roofs locking system window crank seat adjust beam adjust cam shaft

Produkcja

magnesów
polimerowych

Oferta

Magnesy o osnowie polimerowej

Magnesy trwałe wytwarzane metodą wtrysku są stosowane głównie w czujnikach kąta i obrotu oraz jako wirniki w silnikach elektrycznych. W odróżnieniu od magnesów produkowanych innymi metodami, mogą być wytwarzane w produkcji seryjnej w bardziej skomplikowanych kształtach. Dzięki wykorzystaniu form wtryskowych, możliwe jest także uzyskanie bardziej zróżnicowanego przebiegu linii pola magnetycznego i integracja dodatkowych elementów funkcjonalnych, wykonanych z innego materiału, bezpośrednio w procesie wtrysku.

W zakresie produkcji magnesów trwałych specjalizujemy się w magnesach o osnowie polimerowej, czyli formowanych wtryskowo magnesach, składających się z proszku magnetycznego i polimerowych materiałów bazowych. Posiadamy doświadczenie w produkcji rozwiązań magnetycznych z różnych kombinacji proszku magnetycznego i polimerów. Zaliczają się do nich m.in.:

  • Ferryt Strontu (Ferrite)
  • Neodym Żelazo Bor (NdFeB)
  • Samar Kobalt (SmCo)
  • Poliamid 6 (Nylon 6)
  • Poliamid 12 (Nylon 12)
  • Polisiarczek Fenylenu (PPS)

 

Działamy na wszystkich etapach technologicznych – od rozwoju samego produktu po wdrożenie produkcji seryjnej. Nasze magnesy kontrolują, regulują, aktywują i napędzają różne funkcje zarówno w urządzeniach zaawansowanych technicznie, jak i przedmiotach codziennego użytku.

© 2018 - Evitron. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Projekt graficzny: Studio graficzne AM. Realizacja: KULIKOWSKI-IT